Aktualności

Prace na sieci wodociągowej w Horodnianach w dniu 21.06.2021

Zakład Gospodarki Komunalnej w Juchnowcu Kościelnym z siedzibą w Księżynie informuje, że z uwagi na prace prowadzone na sieci wodociągowej w Horodnianach w dniu 21 czerwca 2021r. (poniedziałek) w godz. 8.00 – 15.00 mogą wystąpić czasowe przerwy w dostawie wody w następujących miejscowościach:

Horodniany

Za utrudnienia przepraszamy.

Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie wodą !

Apel do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie wodą !

 

Z uwagi na długotrwały brak opadów atmosferycznych, wysokie temperatury oraz niski stan wody na ujęciach na całym obszarze Gminy Juchnowiec Kościelny, apelujemy do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody. Znacznie zwiększone zużycie może powodować kłopoty z utrzymaniem dostaw wody na odpowiednim poziomie.

Apelujemy do mieszkańców o ograniczenie podlewania trawników, kwiatów, napełniania basenów, mycia samochodów itp., tak aby wszystkim wystarczyło wody do celów bytowych. Ludzie potrzebują wody dużo bardziej niż trawniki.

W trudnych sytuacjach mogą wystąpić całkowite wyłączenia wody bez wcześniejszych powiadomień. Najtrudniejsza sytuacja występuje na ujęciach wody w Kleosinie i Juchnowcu Kościelnym. Wynika to między innymi z bardzo rozległego obszaru jakie zasilają te obiekty.

Obecnie odnotowane zużycie wody:

  • Ujęcie wody Kleosin 2000 m3 na dobę. Normalny rozbiór to 1000 m3
  • Ujęcie wody Juchnowiec Kościelny 1500 m3 na dobę. Normalny rozbiór to 900 m3

AWARIA pompowni w Rumejkach

Zakład Gospodarki Komunalnej w Juchnowcu Kościelnym z siedzibą w Księżynie informuje, że do czasu usunięcia awarii pompowni w Rumejkach mogą wystąpić spadki ciśnienia wody w następujących miejscowościach:

Hermanówka

Niewodnica Nargilewska

Niewodnica Nargilewska Kolonia

Solniczki

Stanisławowo

Za utrudnienia przepraszamy.

Przerwa w dostawie 19.IV

Zakład Gospodarki Komunalnej w Juchnowcu Kościelnym z siedzibą w Księżynie informuje, że z uwagi na prace prowadzone na sieci wodociągowej w Juchnowcu Kościelnym ul. Jaśminowa  w dniu 19kwietnia 2021r.  w godz. 9.00 – 15.00 wystąpi przerwa w dostawie wody w  miejscowości JUCHNOWIEC KOŚCIELNY ( ul. JAŚMINOWA), STACJA LEWICKIE:

Za utrudnienia przepraszamy.

Komunikat o niewłaściwej jakości wody w wodociągu w m. Baranki

Komunikat o niewłaściwej jakości wody w wodociągu w m. Baranki

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że w wodzie pobranej do badania ze stacji uzdatniania wody w Surażu, zaopatrującego w wodę m. in. miejscowość Baranki, stwierdzono przekroczenie normatywu higienicznego w zakresie azotynów – 0,15 mg/l.

W wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi wartość azotynów w wodzie uzdatnionej nie powinna przekraczać 0,10 mg/l.

Podwyższona zawartość azotynów w wodzie może powodować methemoglobinemię u niemowląt karmionych butelką.

Wobec powyższego, dla niemowląt wskazanym byłoby jej rozcieńczanie wodą o niskiej zawartości azotanów/azotynów. Przez pozostałych konsumentów woda może być wykorzystywana do celów spożywczych bez ograniczeń. Trwają działania naprawcze mające na celu przywrócenie właściwej jakości wody.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.